Bc. Marie Piekar

porodní asistentka | fotograf

Hledáte svou
porodní asistentku ?

Jako komunitní porodní asistentka a certifikovaná laktační poradkyně Vás mohu provést vaším těhotenstvím, porodem i šestinedělím.

Můžete se na mne také obrátit, pokud těhotenství teprve plánujete, ale i v případě, že jste o své miminko přišla ještě před porodem, anebo krátce po něm.

Moje služby a ceny (od 1.1.2024)

 • Těhotenské cvičení – každý čtvrtek od 16-17h (Havířově na ul. Jaselská 1, přihlásit se můžete na webu https://pawlicova.inrs.cz/rs)

 • Setkáváme se u vás doma, v kavárně, nebo na ul. Jaselská 1, Havířov. Brzy snad už v mých prostorech.

 

 • V případě zájmu o skupinové předporodní kurzy mě kontaktujte sms a zkusím vymyslet událost. Událost tvořím již od dvou vážných zájemců.

 

 • Nejbližší skupinová příprava pro páry bude 23-24.3.2023

 

 • Pokud za vámi dojíždím, je nutno si připočíst cestovné 10kč/1km

 

 • Seznamovací, nezávazná, informační schůzka  (60 minut – 500kč)
  Tuto schůzku nejčastěji využívají ženy, které zvažují o mém doprovodu k porodu. Nejčastěji se scházíme v kavárně.
  Někdy jí ženy využívají jako konzultaci, když si chtějí popovídat s porodní asistentkou a zeptat se na co chtějí.

 

 • Těhotenská poradna vedená porodní asistentkou (30 minut – 400kč)
  Pravidelný kontakt s porodní asistentkou v průběhu celého těhotenství, nejčastěji od 12/20.týdne a frekvence 1x za 4týdny.. Doplnění odborné péče gynekologa, ke kterému žena chodí v těhotenství na pravidelné prohlídky. Součástí je měření tlaku, kontrola moči, měření růstu bříška a miminka, určení polohy miminka, řešení vašich potíží, prostor pro dotazy…
  Pokud si žena potřebuje více povídat, edukovat o porodu atp. Poradna se pak nadstavuje např. konzultací.

 

 • Komplexní, individuální příprava na porod, šestinedělí, kojení (2×120 minut – 2500kč)
  Dvě setkání plné povídání a dotazů, názorných ukázek a to vše Vám na míru. Probereme porod a období šestinedělí a další setkání můžeme probrat péči o miminko a kojení. Témata se ale obvykle prolínají, protože to není úplně tak přednáška, jako rozhovor. Nejčastěji u vás doma, ale také v mnou pronajatých prostorech.

 

 • Rychlokurz – příprava na porod (120 minut – 1300kč)
  Must have k porodu. To nejdůležitější co potřebujete vědět. Otázky i názorné ukázky. Nejčastěji u vás doma, ale také v mnou pronajatých prostorech.

 

 • Příprava na šestinedělí (60 minut – 650kč)
  Nejpodceňovanější téma celého rodičovství a zároveň mé nejoblíbenější. Ráda vás na něj připravím.
  Nejčastěji u vás doma, ale také v mnou pronajatých prostorech.

 

 • Individuální příprava na kojení(90 minut – 1000kč)
  Tak aby vás nic nezaskočilo. Rady, ukázky.

 

 • Poporodní návštěva u vás doma (60 minut – 700kč)

   

 • Laktační poradenství (60 minut- 750kč)
  Zpravidla probíhá u vás doma. Případné pomůcky jsou zahrnuty v ceně.

 

 • Individuální těhotenské cvičení (60minut – 650kč)
  Necítíte se na cvičení ve skupině? Zacvičíme si spolu.

 • Provedení novorozeneckého screeningu z patičky 1000 Kč
  V rámci odběru screeningu zkontroluji fyziologické funkce novorozence a zanechám vám i dokumentaci o mé návstěvě. Na vaši návstěvu mám 1hodinu a můžeme probrat i další věci, které vás budou zajímat.

 

 • Doprovod porodní asistentky k porodu do zdravotnického zařízení  12 000 Kč

  Momentálně nemám smlouvu s porodnicí k vedení porodů, doprovázím jako odborná a empatická podpora, připravená vám poradit, pomoci či poskytnout druhý názor. 

  Doprovázím i k plánovanému císařskému řezu, kdy s ženou zůstávám v porodnici a pomáhám zařídit kontakt s miminkem ihned po operaci. Mám možnost zůstat i přes noc a starat se o dítě, do té doby, než to žena zvládne sama. Výhoda je v tom, že dítě je po celou dobu s ženou, nemusí být na novorozeneckém oddělení a je tím zajišten ten nejlepší start pro kojení.

  V ceně 12 000Kč je držení pohotovosti od 38+0 do 42+0, dvě hodinová setkání před porodem, doprovod k porodu a dvě hodinová setkání po porodu.
  Setkání před porodem jsou nedílnou součástí doprovodu k porodu. Probereme váš zdravotní stav a vaše potřeby. Setkání po porodu jsou taktéž důležitá. Čas kdy můžeme probrat vaše pocity z porodu, mohu vám pomoci s kojením, hojením porodního poranění, péčí o miminko, péči o vás.
  Protože beru do péče jen jednu, maximálně dvě ženy měsíčně, mohu si dovolit být pro vás i „kamarádkou“ na telefonu, kdy se v šestinedělí potřebujete ohledně něčeho ujistit v 22h. večer. Můžete mi kdykoliv napsat.

  V ceně není započítáno cestovné 10Kč/km

  Momentálně nabízím svým klientkám citlivou fotodokumentaci porodu zdarma, výměnou za možnost pár dohodnutých, předem vybraných záběrů sdílet.

  Rok 2024:
  leden – volno
  únor – obsazeno
  březen – volno
  duben – volno
  květen – obsazeno
  červen – obsazeno
  červenec – volno
  srpen – volno
  září – volno
  říjen – volno
  listopad – volno
  prosinec – volno

 

 • Individuální namíchání esenciální kompozice k těhotenství, porodu, šestinedělí 150 Kč / 10 ml
  V rámci těhotenské poradny, či mé jiné služby se platí pouze za lahvičku. V případě setkání jen za tímto účelem se platí navíc 500 Kč / 60 minutovou konzultaci, kdy rozebereme problém, vaši potřebu.

 

 • Připravuje se  – Těhotenská masáž celého těla (60 minut-700kč)
  K masáži používám čisté přírodní oleje a čisté esenciální oleje značky Florihana/Nobilis.
  45minut masáž a 15minut odpočinek.

   

 • Opečování bylinnými koulemi (60 minut – 800kč)
  V ceně masáží jsou samozřejmně bylinné koule, hodnota jedné je cca 250,- a je v ceně masáže.

 

 • Relax s rebozem (60 minut – 750kč)
  Rebozo uvolňující masáž celého těla. Masáž může být uvolňující, anebo se dá nakombinovat s reflexní masáží na podporu začátku porodu.

 

 • Péče o jizvu po císařském řezu (60-90 minut-800kč)
  Masáž je relaxační, zahřeji celé tělo, provedu test citlivosti jizvy, zkontroluji jizvu ve vrstvách, rozmasíruji jizvu, naučím vás automasáž, pak ještě namažu bříško a nechám vás odpočívat. Masáž může trvat hodinu až hodinu a půl. U vás doma nebo v mnou pronajatých prostorech. Doporučuji si pro co nejklidnější prožití zařídit hlídání miminka a prázdný byt.

 

 • Opečování v šestinedělí (60 minut – 750kč)
  Jemná masáž bříška, nahřátí bříška bylinnou koulí, masáž nohou, případně ramen. Masáž mohu doplnit také masáží pomocí šátků rebozo.

 

 • Předporodní požehnání 3000,-
  Cílem setkání je podpořit ženu na cestě za radostným porodem. Setkání se obvykle účastní nejbližší přítelkyně ženy, někdy také sestry a maminky. Předporodní požehnání se většinou organizuje 4týdny před termínem porodu. Náplň setkání je individuální a odpovídá přáním těhotné ženy. Obvykle je těhotná žena obdarována malinkými dárky, je hýčkaná, třeba masáží, a také má prostor vyslovit své obavy z porodu a nechat je tak odejít. Ženy ji mohou říct, co pěkného ji přejí, a proč si myslí, že porod zvládne dobře. V ceně kurzu je čas strávený jeho organizací před i během.

 

 • Poporodní rituál – Uzavření šestinedělí, porodu  2500kč
  Doporučuji jej provést na konci šestinedělí, anebo kdykoliv zpětně. Žena má prostor o celém porodu mluvit, zeptat se na otázky týkající se jejího porodu. Má prostor otevřít případné traumata, vypovídat se z nich a následně je uzavřít. Poporodní rituál je většinou mezi ženou a porodní asistentkou, ale může k němu být přizvaná i blízká kamarádka, kamarádky. Rituál se přizpůsobí přání ženy. Většinou je provázený masáží a následným zavinutím do šátků rebozo, kdy žena odpočívá a nechává toto období odejít, a následně je připravena vstoupit do další etapy mateřství. Nečekejte žádné čáry máry, v esoterice nejedu. Věřím však, že rituály mají své místo v životě každého člověka. Rituál je vlastně taková oslava(běžně např. narozeniny, svatba), má své rysy a pomáhá nám si uvědomit vstup do nové etapy života.

 

 • Individuální příprava na nošení dětí (60 minut – 600kč)
  Výhody/nevýhody nošení dětí, bezpečnost, ergonomické nošení, jak vybrat šátek, naučení základního úvazu.

 

 • Půjčení šátků:
  Růžový elastic, bez zálohy (50 Kč/týden)
  Bleděmodrý, Ellevil, záloha 500 Kč (50 Kč/týden)
  Barevný Lenny Lamb, záloha 2000 Kč (100 Kč/týden)
  Ombuhino nosítko, vhodné v těhotenství na poponášení staršího dítka, záloha 2000kč (100 Kč/týden)
  Rebozo – zapůjčení na maximálně dva měsíce (500kč, vratná záloha 1000kč)

  Klientky které doprovázím k porodu mají ode mne pomůcky k zapůjčení zdarma.